Соціально-психологічна підтримка


2muOJY1cyyWVOQkxwcXq

День ЗНО

Що мені одягнути на ЗНО?  Повір, це дуже важливе запитання. Чому? Бо пошук одягу може стати додатковим стресом (дівчатка мене точно зрозуміють). Тому подивись прогноз погоди і підбери одяг напередодні ввечері. Одяг обов’язково має бути зручним. Не взувай нові босоніжки, щоб не думати, де знайти аптеку і купити пластир, якщо вони натруть ноги. Минулого року на ЗНО металошукач спрацював, бо учениця на спині мала невеличке татуювання. Згідно з інструкцією потрібно перевірити чи це справді тату. Уявіть, як незручно було тій учениці показати тату, адже вона одягнула плаття. Скільки стресу й негативних емоцій це їй коштувало? Тому тільки зручний і перевірений одяг.

Обов’язково (!) сніданок. Це фізіологія: мозок повинен мати підзарядку.  На ЗНО рекомендую брати воду, шоколад і банан (це з’їж перед тестом або після нього). Батьки, приготуйте на сніданок улюблену їжу своєї дитини. Поснідайте з нею і допоможіть зібратись.

Документи. Я знаю, що це банальна порада, але збери всі документи завчасно. Щороку кілька десятків абітурієнтів забувають паспорт чи запрошення.

Що робити на пункті тестування? Приїдеш ти, звичайно, завчасно, знайдеш потрібну школу (гугл допоможе) і зустрінеш там багато собі подібних (переповнених емоціями й стресом). І поки ви чекаєте реєстрації, знову почнуться балачки про ЗНО, які приведуть до думки «Боже! Тут всі такі розумні, я точно завалю ЗНО!». Тому краще прогуляйся поблизу школи або зателефонуй людині, яка зможе допомогти заспокоїтися просто розмовою.

І останнє. Заходиш в кабінет, де складаєш ЗНО, і береш з собою тільки позитивний настрій.

Альберт Ейнштейн якось сказав: «Найважливіше рішення, яке ми приймаємо, полягає в тому, віримо ми, що живемо в привітному чи у ворожому Всесвіті».

Світ, у якому ти живеш, є для тебе ворожим чи привітним? Як ти його сприймаєш? Це ти вирішуєш для себе самостійно. У день ЗНО ти маєш прокинутись і запитати себе: «Чи повинен я жити сьогодні в гарному світі чи в поганому?». Твоє сприйняття світу в розрізі цих двох понять впливає на те, яким буде твій день.

Успіху всім і  омріяних 200 балів!

 

2muOJY1cyyWVOQkxwcXq 10 днів до ЗНО

 Розслабся.                                            

ЗНО точно настане, це вже без варіантів, тому розслабся і живи далі.

9 днів до ЗНО.  Якісне повторення.

У тебе з’являється думка про повторення, але воно мусить бути якісним. Просто хаотично повторювати все — не варіант. Склади графік повторення, порадься з вчителем / репетитором, на що звернути увагу саме тобі.

8 днів до ЗНО. Довіра.

Починаємо вчитись довіряти собі. Чому ти можеш собі довіряти? Бо думки мають здатність матеріалізуватись, віриш ти в це чи ні.  Повторюй собі, що ти це зможеш і зробиш найкраще.

7 днів до ЗНО. Сон.

Починаємо планувати свій графік так, щоб достатньо висипатись протягом усього тижня. Здоровий сон — це  відпочинок і перезавантаження для мозку.

6 днів до ЗНО. Розслаблююче спілкування.

Перестань відвідувати форуми, спільноти чи друзів, які зосереджені на негативі. Коли ти постійно чуєш/читаєш негатив (типу «Я нічого не знаю», «Я все  забула», «Горе мені, я — тупий»), ти підсвідомо це сприймаєш і починаєш хвилюватись. Тому спілкуйся про своє класне майбутнє в універі, шикарний випускний, про собаку і погоду (як крайній варіант). Є така методика для розвитку сили волі «Спрямованість на майбутнє, або Людина 2.0».  Замість негативних думок уявляй свій майбутній сертифікат з класним результатом чи себе в аудиторії омріяного ВНЗ. Це мотивує і примушує мозок посилати сигнали, а тіло докладає зусиль, щоб  намальована картинки з майбутнього стала реальністю.

5 днів до ЗНО. Що можуть зробити батьки?

Ви можете просто бути, просто чути і просто заспокоювати. Повірте, це дуже важливо. І уникайте розмов про важливість ЗНО. Ваші діти самі це прекрасно розуміють. Для батьків наводжу дані австралійських дослідників, які довели, що екзамени не є абсолютно об’єктивною оцінкою знань, бо під час тесту на учня може впливати безліч факторів (погода, настрій, сон, стрес, вчорашня розмова з другом…) Тому, батьки, не перебільшуйте ролі ЗНО у житті. Це лише один із важливих кроків, ваша дитина може на цьому етапі проявити себе добре, а може це зробити на іншому етапі життя.

4 дні до ЗНО. Вчимось.

Зусилля та працю ніхто не скасовував.

3 дні до ЗНО. Прогулянки і спорт.

Тобі це потрібно, а твоєму мозку ще більше. Не ігноруй активний відпочинок.

2 дні до ЗНО. Чесний висновок.

Просто виділи час, переглянь матеріали, за якими ти цілий рік готувався і чесно зроби висновок: «Це я знаю, а це недовчив». Ти маєш ще 2 дні, щоб усе виправити.

1 день до ЗНО. «Не наївся, то вже й не налижешся».

Останній день перед ЗНО не треба вчити цілу ніч, це неефективно. Попрацюй до 5-9 вечора (залежно від твоїх біоритмів) і займись улюбленою справою, щоб розслабитись.

#тількинемовчи 

Служба порятунку дітей 

Немає виправдання замовчуванню фактів сексуального насильства над дитиною

Пам’ятай основні  правила безпеки:

Ніколи не бійся говорити!

Розкажи про те, що сталось, дорослому, якому довіряєш!

Разом з дорослим зверніться у поліцію і детально розкажіть про все, що з тобою відбулося.

Зателефонуй на консультативну лінію МБО «Служба порятунку дітей» тел. 0930635343 та отримай необхідну допомогу.

Звернися до шкільного психолога/ вчителя/тренера та опиши ситуацію.

received_225378878810820

Тиждень психології 2020 – 2021 н.р.

Тиждень психологіїх у гімназії проходив під девізом : “Безпека дитини”.

Останнім часом зростає кількість випадків  насильства над дітьми, що травмує дітей, які стають його жертвами. Багато дітей  просто не стикалися з іншим ставленням, а тому вважають його нормою. За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина страждає від різних форм  насильства. Пандемія COVID – 19 та ізоляція загострили в усьому світі проблему насильства над дітьми – як фізичного та психічного, так і злочинів сексуального характеру. Часто засоби масової інформації, висвітлюючи історії про дітей, які зазнали насильства, були викрадені чи навіть убиті, описують злочинців як незнайомців. Однак важливо знати, що це нетипові приклади. У восьми випадках із десяти сексуальне насильство над дітьми скоюють добре знайомі дитині люди (за даними NSPCC1 ). Це можуть бути члени сім’ї, друзі, сусіди та ін..

Психолог та соціальний педагог у ході тижня провели роз’яснювальну роботу серед учнів про особисту безпеку. Адже, діти  повинні вміти і знати, як слід діяти у непередбачуваних та загрозливих для них ситуаціях, щоб захистити себе.

https://youtu.be/wTORb4QR5Ss

350x217-5f68ad26eeede Розпочала діяльність консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті  https://op.ua/news/osvita-v-ukraini/rozpochala-diyal-nist-konsul-taciyna-liniya-z-pitan-bezpeki-ditey-v-interneti?fbclid=IwAR2ykDnKvdBkt6psoknU4YX1TEKyjkiJ-gVeNj_R74

psi163ииии    Підсумки тижня психології

Відео можна переглянути за посиланням  читати далі

depositphotos_9586541-stock-photo-word-on-keyboard Анкетування для учнів 7 та 9 класів

Для проходження анкетування потрібно зайти на офіційний сайт ” Я – ПСИХОЛОГ” за посиланням читати далі

завантаження

Профорієнтація

Учні 9- 11 класів мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості та зробити власну профорієнтацію, якщо існує потреба у:

·         виборі майбутньої професії;

·         виборі майбутнього напряму професійного навчання;

·         визначенні схильності до підприємницької діяльності

·         оцінці власних здібностей та навичок (Soft Skills);

·         саморозвитку.

За бажанням Ви можете звернутися за додатковою консультацією до фахівців державної служби зайнятості. Завдяки Платформі з профорієнтації  можна безкоштовно продіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси. Тобто  зробити власну профорієнтацію!

Платформа профорієнтації

изображение_viber_2020-04-07_15-19-05

novyy_rysunok_912 простих кроків до міцного здоров’я

Рекомендації

Підсумки акції ” 16 днів проти насильства”

https://www.youtube.com/watch?v=czVQpsLnkjw&feature=youtu.be 

Підсумки тижня психології у ОНЗ “Миропільська гімназія”

https://youtu.be/NYpEfGxGM_o

Пам’ятай! Життя є дар,
  І той, хто його не цінує,
  Цього дарунка не заслуговує.

Леонардо да Вінчі

Здоров’я — це найважливіша цінність для кожної людини. Кожна людина повинна дбати про своє здоров’я в першу чергу сама. Краще запобігти захворюванню, ніж лікуватися.  І неспроста, адже здоровому все по плечу. І лише захворівши, ми починаємо цінувати хороше самопочуття, відсутність болів і нездужання, енергійність і бадьорість.
До Всесвітнього дня здоров’я психологом Левківською Ю.С., соціальним педагогом Коваль.Ю.О., медичною сестрою Левицькою О.А., було проведено ряд заходів , які спрямовані на позитивну мотивацію здорового способу життя учнів.                                                Години спілкування з медичною сестрою

 “Туберкульоз – хвороба цивілізації”

         

Інтерактивна гра ” Хто я? Твоє здоров’я!”

Написання листа – звернення до  своїх батьків

Створення соціальної реклами “Здоров’я і ти”

Заняття з елементами тренінгу ” Здоров’я і булінг в учнівському середовищі”

ІНТЕРНЕТ – ЦЕ ЧАСТИНА ТВОГО ЖИТТЯ. ЗРОБИ ЙОГО БЕЗПЕЧНИМ!

  6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» з метою   достукатися до кожної людини та донести важливу інформацію про те, що від кожного з нас залежить наша безпека в онлайн просторі.

 Тематичне коло “Я – користувач інтернету”

 

 

  Перегляд та обговорення 

соціального відеоролика про  інтернет-залежність 

Учні самоврядування, а саме, представники Міністерства волонтерства та соціальної допомоги, поширили інформаційні листівки “Безпека в ІНТЕРНЕТІ”

Відео до перегляду для учнів 8-11 класів 

Відео до перегляду для учнів 5-7 класів

Відео до перегляду для учнів 1-4 класів

 

Національна дитяча «гаряча лінія» –

для дітей та про дітей

Це означає, що «гаряча лінія» приймає дзвінки від дітей та від дорослих, чиї запити стосуються дітей. Дитяча «гаряча лінія» функціонує за безкоштовним номером  0-800-500-225  (безкоштовний з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України). А з 1 червня 2017 року Національна дитяча «гаряча лінія» відкрила короткий номер 116 111 (безкоштовний для абонентів КиївСтар та Лайфселл), що покращило доступ дітей до отримання консультацій. Даний номер телефону запроваджений у 26 європейських країнах як узгоджений номер допомоги дітям по телефону. Лінія є абсолютно безкоштовною, анонімною та конфіденційною. На Національній дитячій “гарячій лінії” консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи соціальні працівники та соціальні педагоги. Коло питань, з яких надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних запитів від абонентів. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії», – насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

Дитяча «гаряча лінія» працює по будням з 12 до 20 години та в суботу з 12 до 16 години.

Електронні банери Національної дитячої “гарячої лінії”

Підсумки акції «16 днів проти насильства»


https://www.youtube.com/watch?v=aDTyfeA7gGM&feature=youtu.be

  Соціально – психологічна служба гімназії 

розпочала  акцію

«16 днів проти насильства»

  Акція «16 днів проти насильства» в гімназії розпочалася  під гаслом  «Будьмо толерантними!». Члени учнівського самоврядування   на загальногімназійній лінійці розкрили та розшифрували  поняття «толерантність» і хто є толерантною  людиною. Усі  учні, взявшись за руки, голосно промовили: «Я толерантна особистість!».

 

 Толерантність врятує світ.
Толерантне ставлення людини
Збереже планету від негод,
Розрубає мотлох павутини,
Переріже нитку перешкод.
Толерантне ставлення до всього
Збереже, врятує і спасе,
Допоможе вгледіть перемогу,
Допоможе витримати все.
Будь завжди нестримним вільнодумцем,

Свої мрії пензлем намалюй.

Освіти життя яскравим сонцем,
Толерантний всесвіт побудуй!

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою

Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій  більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства та права людей

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня – Міжнародний день волонтера

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня – Міжнародний день прав людини

Подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об’єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати «Ні!» насиллю у власній родині. Адже сім’я — це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Всесвітній День дитини

З 1954 р. Генеральна Асамблея ООН запропонувала вважати 20 листопада Всесвітнім Днем дитини. Рівно через 30 років після прийняття Декларації прав дитини та через 10 років після проведення Міжнародного року дитини Асамблея ООН одноголосно прийняла Конвенцію про права дитини (20 листопада 1989 року).  2 вересня 1990 року Конвенція набула чинності, її підписали й ратифікували 192 держави (з-поміж 193 існуючих на Землі), серед яких однією з перших була Україна.

Діти були і залишаються  найдорожчим скарбом, гордістю і   надією держави. Ми хочемо, щоб наші діти були  здоровими, щасливими і розумними,  жили в мирі, радості й були  впевнені в завтрашньому дні.

Сонця вам, миру, радості й добра!

16 листопада – Міжнародний день толерантності

Запровадили його 1995 року за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Національна дитяча «гаряча лінія» –

для дітей та про дітей

Це означає, що «гаряча лінія» приймає дзвінки від дітей та від дорослих, чиї запити стосуються дітей. Дитяча «гаряча лінія» функціонує за безкоштовним номером  0-800-500-225  (безкоштовний з мобільних та стаціонарних номерів телефонів по всій території України). А з 1 червня 2017 року Національна дитяча «гаряча лінія» відкрила короткий номер 116 111 (безкоштовний для абонентів КиївСтар та Лайфселл), що покращило доступ дітей до отримання консультацій. Даний номер телефону запроваджений у 26 європейських країнах як узгоджений номер допомоги дітям по телефону. Лінія є абсолютно безкоштовною, анонімною та конфіденційною. На Національній дитячій “гарячій лінії” консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи соціальні працівники та соціальні педагоги. Коло питань, з яких надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних запитів від абонентів. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії», – насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

Дитяча «гаряча лінія» працює по будням з 12 до 20 години та в суботу з 12 до 16 години.

Електронні банери Національної дитячої “гарячої лінії”

 

Проведення щорічної акції
«16 днів проти насильства»

18 жовтня 2017 року проводиться Європейський день боротьби з торгівлею людьми

читати далі…