Кабінет захисту Вітчизни


Кабінет захисту Вітчизни відповідає вимогам Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів (затверджено наказом МОН України від 20.07.2004 року № 601).

Мета: сприяти формуванню в учнівської молоді життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту Вітчизни та військово-патріотичного виховання.

Завдання:

  • підготовка учнівської молоді до захисту життя і здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і військового часу;
  • ознайомлення учнівської молоді з основами нормативно-правового забезпечення захисту Вітчизни, цивільного захисту та охорони життя і здоров’я;
  • набуття знань про задачі Збройних Сил України та інших військових формувань.

Обладнання:

  • державні нормативні документи щодо вивчення предмету захист Вітчизни;
  • стенди, що відображають зміст основних розділів навчального матеріалу;

навчальне обладнання для відпрацювання практичних навичок;

Наявні набори ЗЗК та протигазів для практичного застосування при вивченні основ цивільного захисту.

На уроках використовується муляж АК-74 для польових занять з тактичної і стройової підготовок.

На уроках вогневої підготовки під керівництвом вчителя  учні вправляються у неповному розбиранні та збиранні автомата.

Волонтери 95-ї аеромобільної бригади передали від бійців з зони АТО корпус ручного протитанкового гранатомета. Також для відпрацювання практичних навичок використовується навчальна граната Ф-1.

На практичних заняттях з топографії використовується класна дошка.

Багато уроків захисту Вітчизни відбуваються за межами навчального кабінету.  Наприклад, практичні заняття з тактичної підготовки учнів 11-го класу на території гімназії.

Якісній підготовці з вивчення предмету захист Вітчизни та військово-патріотичному вихованню учнів сприяє тісна співпраця навчального закладу з місцевою військовою частиною. Постійні екскурсії, допомога у проведенні військово-польових зборів учнів 11-го класу, організація військово-патріотичних змагань «Козацький гарт» – є запорукою гідного виховання патріотів та майбутніх захисників країни.

Системно проводиться ознайомлення з військовою екіпіровкою (кавраловий броніжилет  та каска) на базі місцевої військової частини.

Відбувається відпрацювання навичок у копанні окопів для стрільби лежачі учнями 11-го класу:

Учні проходять складання нормативів, зокрема метання гранати.

Часто відбуваються змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки.

Практично відпрацьовується неповне розбирання та збирання АК-74 на базі місцевої військової частини.

Часто організовуються екскурсії в казарми військової частини.

Завдяки тісній співпраці навчального закладу та командування і особового складу частини організовано районний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Козацький гарт”, яка включала у себе різні види змагань та естафет.

А команда Миропільської гімназії стала переможцем цих змагань у 2016 році.

Одним з видів позакласної роботи учнів з предмету є вшанування пам’яті героїв минулих і теперішніх часів, впорядкування пам’ятників та меморіалів на місцях їхнього поховання.

 

Відповідальний за кабінет: А.М. Пресіч